Český BrodOficiální stránky města

Aktuality - Z města

ZMĚNA STÁNÍ KONTEJNERŮ V ULICI VE STARÉ VSI

Zástupci Komise pro místní části a Spolku přátel obce Liblice se, po jednáních s Městem Český Brod, Technickými službami (TS) i občany, dohodli na zrušení kontejnerového stání v ulici Ve Staré vsi (staré návsi u zvoničky) a jejich přesunutí na městský pozemek blíže k ulici Školní, viz obrázek č. 1.  Jde o umístění kontejnerů na papír, plasty, tetrapaky, sklo a textil. Hlavním důvodem byla nebezpečnost původního stanoviště v blízkosti zatáčky a provozu dětského hřiště. Dalším důvodem byla možnost zvelebení návse  - centra obce - s využitím příjemného a čistého místa lákajícího k odpočinku.

Obr. č. 1: Nové kontejnerové stání v ulici Ve Staré vsi - č. 1 

Další kontejnerové stání v současné době vzniká vedle novostavby Ve Staré vsi č.p. 280, kde bylo i plánováno. Zde bude umístěn kontejner na papír, plasty, tetrapaky a sklo.

Obr. č. 2: Nové kontejnerové stání v ulici Ve Staré vsi - č. 2

Na přelomu roku 2018/2019 TS bezplatně propůjčily desítky popelnic občanům do jejich domácností, což jistě přispělo k zajištění většího pořádku v obci i u kontejnerů. Díky nové dotaci, kterou TS získaly, budou další popelnice na tříděný odpad (plast a papír) k dispozici koncem roku 2019. Občané Liblic si je pak mohou vyzvednout do svých domácností v TS. Pokud však nemají možnost vlastního odvozu, mohou o tuto službu zažádat TS (poplatek dle ceníku).

Pro případné dotazy se prosím obracejte na předsedkyni Komise pro místní části a Spolku přátel obce Liblice paní Kuklovou, tel.: 728 959 509 nebo na e-mail: spolek.liblice@seznam.cz                                           

19.08.19 Z města
Copyright © Město Český Brod, 2005-2020 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist